Full 1
Full 1

Spływy kajakowe

Trasy spływów

Trasa I Turawa – Węgry

Czas spływu: ok.  1 h
Długość trasy: 4 km

Trasa bardzo łatwa i przyjemna, idealna dla rodzin z małymi dziećmi, początkujących kajakarzy i osób starszych. Rzeka płynie spokojnym, szerokim nurtem, przepływając przez łąki i lasy, które zamieszkują liczne zwierzęta. Możemy tu spotkać ptactwo wodne – kaczkę krzyżówkę, czaplę siwą, żurawia, kormorana czarnego oraz bobra. Na tym odcinku nie trzeba przenosić kajaków.
Spływ kończymy na przystani z numerem 1.

Koszt wypożyczenia dwuosobowego kajaka to 100 zł niezależnie od wyboru trasy.

trasa II TURAWA – KOLANOWICE

Czas spływu: ok.  2 h
Długość trasy: 8 km

Trasa dla początkujących i zaawansowanych. Płyniemy tym samym odcinkiem, jak trasa I. Po dopłynięciu do elektrowni wodnej w Węgrach wysiadamy z kajaków przy lewym brzegu rzeki, przed progiem wodnym (znak z literą P). Przenosimy kajaki ok. 150 m i kontynuujemy spływ. Mijamy zabudowania wiejskie w Węgrach, a następnie w Kolanowicach.
Spływ kończymy na przystani z numerem 2 (przy moście).

Koszt wypożyczenia dwuosobowego kajaka to 100 zł niezależnie od wyboru trasy.

trasa III TURAWA – LUBOSZYCE

Czas spływu: ok.  3 h
Długość trasy: 12 km

Trasa dla początkujących i średnio zaawansowanych. Płyniemy tak samo, jak w przypadku tras I i II, jednak w Kolanowicach płyniemy dalej. Dopływamy do elektrowni, tym razem w Biadaczu. Wysiadamy z kajaków przy pomoście z prawej strony (znak z literą P). Przenosimy kajaki ok. 100 m i płyniemy dalej.

Spływ kończymy przy przystani z numerem 3 (przy elektrowni w Luboszycach)

Koszt wypożyczenia dwuosobowego kajaka to 100 zł niezależnie od wyboru trasy.

Trasy indywidualne

Dla wszystkich chętnych, dla których 3 h to za mało, proponujemy trasy dłuższe. Od Czarnowąs dzieli was zaledwie 4h. Spływ kończymy za mostem po lewej stronie, przy parkingu kościoła w Czarnowąsach.

Kolejne tereny, przez które przepływa Mała Panew to tereny zalewowe Odry i nie ma możliwości aby zakończyć tam spływ, trzeba płynąć dalej. Po około 6-7 h od naszej przystani w Turawie, Mała Panew wpływa do Odry, niedaleko miejscowości Żelazna.  Spływ można zakończyć w Żelaznej po lewej stronie przy byłym moście na drodze nr  465 ( nie ma żadnej przystani jest jedynie asfaltowa droga na brzegu). Trasa Turawa- Żelazna to ok. 8 h spływu.

Spływ na Odrze rządzi się swoimi prawami. Pierwsze przystanie są dopiero w miejscowości Narok ( najpierw trzeba pokonać śluzę na Odrze).

Oczywiście trasy powyżej 3h są dodatkowo płatne 🙂

Wszystko do indywidualnego uzgodnienia – godziny spływów, trasa spływu, a nawet rzeka!!!
Zapraszamy do współpracy firmy oraz instytucje. Organizujemy imprezy integracyjne.

 

 
tekst